0212 251 28 08 0542 551 37 00

Kayıt Ol
KONYA’DAN AKDENİZ’E, Karaman - Beyşehir - Ermenek - Silifke (17-21 Mayıs)

  • 17 Mayıs Çarşamba :İSTANBUL-KONYA Atatürk Havalimanı iç hatlar terminalinde saat 06.30’de buluşma. THY’nin 08.00 uçuşuyla saat 09.15’de Konya’da oluyoruz. Şehre transferimizin ardından gezimize başlıyoruz: Mevlana Müzesi, Alaaddin Camii, Koyunoğlu Müzesi, İnce Minare Müzesi, Karatay Müzesi. Akşamüstü Konya’ya 20 dakika mesafedeki eski Rum yerleşmesi olan Sille köyüne keyifli bir gezi yapıyoruz. Burada çok iyi durumda kalmış ola ve freskleriyle etkileyen Aya Elena kilisesini görüyor ve köy içindeki otantik restoranda bir çay-kahve molası veriyoruz. Konya’ya dönüş. Otelimize yerleşme ve konaklama. 18 Mayıs Perşembe : KONYA-EREĞLİ-KARAP...
  •  
  •  
 
17 Mayıs Çarşamba:  İSTANBUL-KONYA

 
Atatürk Havalimanı iç hatlar terminalinde saat 06.30’de buluşma. THY’nin 08.00 uçuşuyla  saat 09.15’de Konya’da oluyoruz. Şehre transferimizin ardından gezimize başlıyoruz: Mevlana Müzesi, Alaaddin Camii, Koyunoğlu Müzesi, İnce Minare Müzesi, Karatay Müzesi. Akşamüstü Konya’ya 20 dakika mesafedeki eski Rum yerleşmesi olan Sille köyüne keyifli bir gezi yapıyoruz. Burada çok iyi durumda kalmış ola ve freskleriyle etkileyen Aya Elena kilisesini görüyor ve köy içindeki otantik restoranda bir çay-kahve molası veriyoruz. Konya’ya dönüş. Otelimize yerleşme ve konaklama.
 

18 Mayıs Perşembe:  KONYA-EREĞLİ-KARAPINAR-KONYA

 Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Konya’nın doğusunda bulunan tarih ve doğa harikalarını göreceğimiz çevre gezimize başlıyoruz: Ereğli Hitit Anıtı (İvriz kabartması), Karapınar Çıralı göl, Acı Göl, Meke Gölü ve obruklar. Öğleden sonra Çumra yakınındaki, Anadolu’da Neolitik dönemin en önemli yerleşim birimi olan ve Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde bulunan buluntularıyla bu döneme ışık tutan Çatalhöyük yerleşimini görüyoruz. Akşamüstü Konya’ya dönüş ve konaklama.

 

19 Mayıs Cuma: KONYA-BEYŞEHİR-KARAMAN

  
Sabah kahvaltımızın ardından tam gün çevre gezisi: Beyşehir Yaka Manastır Milli Parkı, Beyşehir Gölü, Eşrefoğlu Cami, Fasıllar Anıtı . Karaman’a doğru yola devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Karaman’da otelimizde.
 
 
20 Mayıs Cumartesi: KONYA-KARAMAN-ERMENEK

 
Sabah kahvaltısının ardından  Karaman Müzesi’ni ziyaret edip, şehirden ayrılıyor ve  Binbir Kilise denen civardaki kalıntıları ziyaret ediyoruz. Yola devamla Ermenek’e varıyoruz. Yemek ve konaklama Ermenek’teki otelimizde.
 
    
21 Mayıs Pazar: ERMENEK-SİLİFKE-MERSİN-ADANA-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Ermenek içinde kısa bir gezi yapıyoruz: Tol Medrese, Akça Mescit Cami göreceğimiz yerler. Ermenek’ten ayrıldıktan sonra  yönümüzü güneye doğru çeviriyor, Mut ilçesine ulaştıktan sonra, tekrar biraz kuzeye kıvrılarak, eşsiz bir doğa içinde çok etkileyici bir konumda yer alan Alahan Manastırı’na tırmanıyoruz.  Bu eşsiz konumdaki ve çok iyi durumda ayakta kalmış olan Bizans manastırını gördükten sonra Silifke yönünde yolumuza devam ediyoruz. Kızkalesi yakınlarında Akdeniz kıyısında enfes taze balıklarla bir öğle yemeği yiyor,  Öğleden sonra Tarsus'ta bir gezi molası veriyoruz: Ünlü Paulus Kuyusu’nu ziyaret ediyor ve restore edilmekte olan tarihi şehir merkezini yürüyerek dolaşıyor, Kleopatra kapısını da görüyoruz.. Akşamüstü Adana’ya ulaşıyoruz. Varış saatimize göre, uçak saatimize kadar olan süreyi, Adana’nın ünlü bir kebapçısında yöresel lezzetleri tadarak geçirebiliriz. Yol ve hava şartlarına göre, geç varılmışsa, doğruca havaalanına transfer oluyoruz. Saat 20.00'daki uçuşumuzla İstanbul’a hareket. Saat  21.40’de  varış. Turumuzun sonu.


Tur Yorumları
 
İLETİŞİM

İstanbul Merkez
İnönü cad. Ebe Hanım sk. No: 8/5 Gümüşsuyu, 34427 İstanbul
Tel: (0212) 251 28 08 Fax: (0212) 292 08 78
Email: info@novitas.com.tr

Kastamonu Şube
Şeyh Şaban Veli cad. No: 51, Zemin Kat, 37100 Kastamonu
Tel: (0366) 212 18 10 Fax: (0366) 212 18 13
Email: kastamonu@novitas.com.tr
NOVITASLA GEZERKEN MEDYADA BİZ KASTAMONU ETKİNLİKLERİMİZ BANKA BİLGİLERİMİZ
NOVİTAS TURİZM, tüm hakları saklıdır.