0212 251 28 08 0542 551 37 00

Kayıt Ol
URFA - HARRAN - GÖBEKLİTEPE (08-09 Nisan)

  • 08 Nisan Cumartesi : İSTANBUL – URFA Saat 05.30’da Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Check in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın saat 06.30’daki uçuşuyla Şanlıurfa’ya hareket. Saat 08.25’de varışın ardından şehir merkezine transfer oluyoruz. Önce otelimize gidip bavullarımızı bırakabilir (eğer odalar müsaitse odalara koyabiliriz, değilse resepsiyona teslim edebiliriz) ve bir çay molası verip gezilerimiz için güç kazanabiliriz. Ardından Urfa şehir gezimize başlıyoruz. Önce Balıklıgöl ve çevresini gezeceğiz: Halil-ür Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Ayn Zeliha, Ayn Birket göllerini ve İbrahim peygamberin doğduğ...
  •  
  •  

08 Nisan Cumartesi: İSTANBUL – URFA 
 
Saat 05.30’da Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Check in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın saat 06.30’daki uçuşuyla Şanlıurfa’ya hareket. Saat 08.25’de varışın ardından şehir merkezine transfer oluyoruz. Önce otelimize gidip bavullarımızı bırakabilir (eğer odalar müsaitse odalara koyabiliriz, değilse resepsiyona teslim edebiliriz)  ve bir çay molası verip gezilerimiz için güç kazanabiliriz. Ardından Urfa şehir gezimize başlıyoruz. Önce Balıklıgöl ve çevresini gezeceğiz: Halil-ür Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Ayn Zeliha, Ayn Birket göllerini ve İbrahim peygamberin doğduğuna inanılan mağarayı ve makamı göreceğiz. Urfa’ya tepeden bakma imkanı sunan ve tarihi yapısıyla dimdik ayakta duran Urfa kalesi de görülmeyi hak ediyor. (çıkmak istemeyenler Balıklıgöl kıyısındaki çay bahçelerinde dinlenebilirler) Ardından öğle yemeği molası verebiliriz. Yemekten sonra Ulucami ve çevresindeki tarihi evleri ve sokak dokusunu görebileceğimiz bir yürüyüş turu yapıyoruz. Sokak aralarında restore edimiş tipik avlulu Urfa evlerini yakından görebiliriz. Gezimiz sırasında Urfa’daki en eski kilise yapılarından biri olan eski Ermeni kilisesi On İki Havari Kilisesi (Fırfırlı Cami) de ilginç taş yapısıyla görülmeye değer. Gezimizin sonunda çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Gümrük Hanı, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarı ve İsotçu Pazarı gezimizin ardından akşamüstü otelimize giriyoruz. Kısa bir kısa bir dinlenmenin ardından Sıra gecesinin yapılacağı mekana gidiyoruz. Konaklama otelimizde.
 

09 Nisan  Pazar: URFA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Harran’a doğru yola çıkıyoruz. 45 dakikalık bir yolculukla Harran’a varışın ardından yürüyerek Harran’ı geziyoruz: Harran Ulu Camii, Harran Höyüğü ve şehir surları, Harran üniversitesi, Harran Kalesi, konik biçimli Harran evleri. Yerel halkla sohbet edebileceğimiz çay ve fotoğraf molamızın ardından Urfa merkeze dönüyoruz. (Dilersek Harran’da öğle yemeği molası verebiliriz, dilersek Urfa merkeze dönüp burada yemek yiyebiliriz.) Öğle yemeği molamızın ardından, Urfa’ya 20 km mesafede yer alan ve son yılların çığır açan arkeolojik kazılarından biri olan Göbeklitepe’yi ziyaret ediyoruz. Orta Doğu’daki en eski yerleşime işaret eden ve çok iyi durumda bir tapınma merkezinin ortaya çıktığı kazı alanı, bölgede uygarlığın tarihini M.Ö. 11.000’lere geri götürmüştür. Bu etkileyici kült alanını ve çevresindeki kazı alanını gezdikten sonra doğruca havaalanına transfer oluyoruz. Pegasus hava yollarının saat 21.35’deki uçuşuyla İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 23.25’de varış. Turumuzun sonu.


Tur Yorumları
 
İLETİŞİM

İstanbul Merkez
İnönü cad. Ebe Hanım sk. No: 8/5 Gümüşsuyu, 34427 İstanbul
Tel: (0212) 251 28 08 Fax: (0212) 292 08 78
Email: info@novitas.com.tr

Kastamonu Şube
Şeyh Şaban Veli cad. No: 51, Zemin Kat, 37100 Kastamonu
Tel: (0366) 212 18 10 Fax: (0366) 212 18 13
Email: kastamonu@novitas.com.tr
NOVITASLA GEZERKEN MEDYADA BİZ KASTAMONU ETKİNLİKLERİMİZ BANKA BİLGİLERİMİZ
NOVİTAS TURİZM, tüm hakları saklıdır.