0212 251 28 08 0542 551 37 00

Kayıt Ol
JAPONYA (31 Mart-09 Nisan)

  • 31 Mart Cuma: İSTANBUL-SEUL Saat 18.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Kore Hava Yolları kontuarında buluşuyor ve Kore Havayolları’nın saat 21.20’deki KE 956 sefer nolu uçağıyla Seul’e hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz. 1 Nisan Cumartesi : SEUL-OSAKA Uçağımızda kahvaltının ardından yerel saatle 13.25’de Seul Incheon havalimanına varıyoruz. Kısa bir bekleyişten sonra aktarma uçağımıza biniyor ve saat 15.20’deki KE 725 sefer nolu uçağımızla Osaka’ya hareket ediyoruz. Yerel saatle 17.05’de Osaka’ya varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra otelimize transfer, yerleşme, akşam yemeği ve konaklama. 2 Nisan Pa...
  •  
  •  
 
31 Mart Cuma: İSTANBUL-SEUL
 
Saat 18.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Kore Hava Yolları kontuarında buluşuyor ve Kore Havayolları’nın saat 21.20’deki KE 956 sefer nolu uçağıyla Seul’e hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.
 
 
01 Nisan Cumartesi: SEUL-OSAKA
 
Uçağımızda kahvaltının ardından yerel saatle 13.25’de Seul Incheon havalimanına varıyoruz. Kısa bir bekleyişten sonra aktarma uçağımıza biniyor ve saat 15.20’deki KE 725 sefer nolu uçağımızla Osaka’ya hareket ediyoruz. Yerel saatle 17.05’de Osaka’ya varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra otelimize transfer, yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.
 
 
02 Nisan Pazar: OSAKA–NARA(35 km)–KYOTO(40 km)
 
Sabah kahvaltımızın ardından, Osaka’da ilk durağımız Japonya’daki en ünlü kalelerden biri olan Osaka Kalesi olacak. Japon mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan kaleyi gördükten sonra, Nara şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yarım saatlik bir yolculukla varacağımız Nara şehri, 2 farklı kültür varlığı ve tarihi tapınakları ile UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alıyor. Nara’da yapacağımız gezi esnasında dünyanın tahtadan yapılmış en büyük mabedi Todaiji Tapınağında yer alan 49 metre yüksekliğindeki bronzdan yapılmış dünyanın en büyük Buda heykelini, 3000 fener ile süslenmiş Kasuga Taisha Tapınağını göreceğiz. Gezimizin ardından 40 km kuzeyde bulunan Kyoto şehrine gidiyor ve otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği için hazırlanıyor ve dışarıda alacağımız yemeğimiz için otelden transfer oluyoruz.  Kyoto’da geleneksel Maiko (Geyşa) şovuyla geleneksel akşam yemeği sunan birçok restoran vardır. Bunlardan birinde yemeğimizi Maiko şovu eşliğinde alacağız. Bu akşam yemeği, unutulmaz anılarınız arasında yerini alacaktır. Konaklama otelimizde.
 
 
03 Nisan Pazartesi: KYOTO
 
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün Kyoto gezimize başlıyoruz. Kyoto şehri, eski tarihiyle, Japonları hala geleneksel kıyafetleriyle sokaklarda yürürken görebileceğimiz nadir yerlerden biridir. Tarihi Kyoto şehri, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Bu tarihi şehirde yapacağımız şehir turunda; Fushimi Inari Tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Sonrasında Nijo Kalesini ve 1397 yılına tarihlenen Zen Budist tapınağı olan Kikakuji altın köşk tapınağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Geyşa semti olarak bilinen Gion bölgesinde yürüyüş turu yapıyoruz. Daha sonra otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. (Bir sonraki akşam için küçük valizimizi hazırlıyoruz, büyük bavulumuza tekrar 5 Nisan günü kavuşacağız)
 
 
04 Nisan Salı: KYOTO-HİROŞİMA-MİYAJİMA ADASI-HİROŞİMA

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası bavullarımız bir sonraki gün kalacağımız otele transfer edilecek. Biz ise tren istasyonuna geçerek kurşun trenle (Shinkansen) yaklaşık 2 saat 25 dakikalık bir yolculukla Hiroşima’ya ulaşıyoruz. Ardından hemen 10 dakikalık bir tekne yolculuğuyla Miyajima adasına gidip UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki Itsukushima Shinto tapınağını ziyaret ediyoruz. Hiçbir yerin, Japonya’yı Itsukushima kadar iyi özetleyemediği söylenir. Tapınağın Şinto kapısı (Torii), artık ikon haline gelmiş bir görüntü oluşturur. Geleneksel Japon mimarisiyle doğanın uyumu; formlar, renkler ve kompozisyon olağanüstü güzelliktedir. 1996’da Unesco Dünya Kültür Mirası listesine giren mekan, mimari ile doğayı en güzel şekilde birleştirdiği için “emsalsiz güzellik” olarak tanımlanır. Ada gezimiz sonrası Hiroşima’ya dönüyor 2. Dünya Savaşı’nda atom bombası atılan ve 200 bin insanın yaşamını yitirdiği Hiroşima’da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Atom bombasının düştüğü ve günümüzde “Barış Parkı” olarak adlandırılan ören yerine gidiyoruz. Burada bombanın yıktığı bölgede ayakta kalan binaları, o günkü halleri ile görmek mümkün. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan Atom Bombası Kubbesi, Barış Parkı, Barış Anıtı Müzesini ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrası otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeğimiz dışarıda yerel bir restoranda. 

 

05 Nisan  Çarşamba: HİROŞİMA-MİŞİMA

OVAKUDANİ-HAKONE
 
Sabah kahvaltısının ardından tren istasyonuna gidiyor ve Odavara’ya hareket ediyoruz. Yine kurşun trenle yolculuk yapacağız. Osaka’da aktarmayla öğle saatlerinde Odavara’da olacağız. Burada, “Büyük Kaynayan Vadi” anlamına gelen Ovakudani vadisini, yerden çıkan sıcak su kaynakları ve buharları manzarası eşliğinde ziyaret ediyoruz. Sonrasında teleferikle Komagatake tepesine çıkıyor (1800 m ve 7 dakika) , buradan Fuji Dağı’na kadar olan muhteşem manzarayı seyrediyoruz. Aşağı inişte Aşi gölünde yarım saatlik bir tekne gezintisi yapıyoruz. Daha sonrasında kaplıca cenneti olan Hakone’yi geziyor ve Hakone yakınlarındaki Yugavara’da Japon evi tarzındaki Ryokan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ryokan’da. Dileyenler otelin sıcak su havuzunda banyo yapabilirler.
 
 
06 Nisan Perşembe: TOKYO–NIKKO  (160 km)
 
Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyor ve Tokyo’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından Tokyo şehir gezimize başlıyoruz. Gezimize Japonya’nın en güzel müzelerinden Edo Tokyo Müzesi’yle başlıyoruz. Ardından Asakura Sensoji Tapınağını görüyoruz. Geleneksel Japon giysileri içindeki kadınları ve yerel halkı en iyi gözlemleyebileceğimiz bu semtte Nakamisa alışveriş arkadındaki dükkanlardan bol bol hediyelik eşya ve Japonya’ya özgü tatlılardan alabiliriz. Buradan aracımızla Hinode limanına geçiyor ve Sumida nehrinde tekne turu yapıyoruz. Bu gezimizde, dünyanın en büyük metropollerinden biri olan Tokyo’yu nehirden görme imkanımız olacak. Şehrin modern mimarisini, gökdelenlerini ve pek çok simgesel yapısını daha net görebileceğiz. Tekne gezimizin sonunda Sumida nehrinin ağzında yer alan  Hamarikyu Onşi Japon Bahçeleri’ni de göreceğiz. Gezimiz sonunda otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
 
07 Nisan Cuma: TOKYO
 
Sabah kahvaltımızdan sonra, Tokyo şehir turumuza başlıyoruz. Önce Tokyo’nun en renkli yerlerinden biri Tsukiji Balık Pazarı’na gidiyoruz. (dünyanın en büyük balık hallerinden biri olan bu pazarda asıl balık toptan alışverişi sabahın çok erken saatlerinde olduğu için biz dış pazardaki dükkanları görebileceğiz) Bu ilginç pazarı görüp bilgi aldıktan sonra şehir merkezinde panoramik tur yapıyor ve imparatorluk saray bahçelerini görüp (sarayın içi gezilemiyor) fotoğraf çektikten sonra Tokyo’nun gece - gündüz en kalabalık bölgesi olan, restoranların, alışveriş merkezlerinin, barların bulunduğu Ginza Bölgesinde öğle yemeği için serbest zaman kullanıyoruz. Tokyo’nun en şık mağazalarının bulunduğu bu caddede alışveriş için de serbest zaman kullanabiliriz. Ardından Tokyo’nun ve tüm Japonya’nın elektronik merkezi Akihabara semtine gidiyor ve dilersek buradaki elektronik mağazalarından alışveriş yapıyoruz. Öğleden sonra burada da serbest zaman kullanabiliriz. Son olarak Tokyo’nun en büyük ve güzel parklarından biri olan Şincuku Gyoen parkını göreceğiz. Bu gezimizle programımızı noktalıyoruz. Otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama Tokyo’daki otelimizde.
 
 
08 Nisan Cumartesi: TOKYO
 
Sabah kahvaltımızdan sonra tarihi şehir Nikko’ya hareket ediyoruz. 2 saate yakın bir yolculukla mabet ve tapınaklarıyla UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Nikko’ya varıyoruz. Buradaki gezimiz sırasında önce Toşogu Kutsal Mabedleri’ni ziyaret edeceğiz. Burası 1617 yılında, III. Şogun Tokugava Lemitsu tarafından inşa edilmiştir ve görkemli bir tapınaklar kompleksidir. Burada yer alan farklı dönem tapınaklarını ve Nikko’nun en ünlü mimari eseri olan Yomeimon, 220 metrelik bir koridoru olan Tozai Kairo Tapınağı’nı ve çeşitli anıtsal çeşmeleri görüyoruz. Ayrıca bu tapınakta görmeyen, duymayan, bilmeyen 3 maymunun ilk sembolize edildiği yeri görüyoruz. Tapınak kompleksi ziyareti sonrasında Rinno-ji Tapınağı’nda Buda’nın üç dev heykelini ve Futarasan tapınağını gördükten sonra harika bir doğa içinde yer alan gölü ve Kegon şelalesini ziyaret ediyor ve akşam saatlerinde Tokyo’ya geçiyoruz. Otelimizde kısa bir dinlenmenin ardından, akşam yemeği için dışarı çıkıyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız son akşam yemeğimizin ardından geceleme Tokyo’daki otelimizde.
 
 
09 Nisan Pazar: TOKYO-İSTANBUL
 
Erken alacağımız sabah kahvaltımızın ardından (lunch box olabilir) Tokyo Narita HL’na transfer oluyoruz. Check in işlemlerinden sonra saat 09.25’deki Kore havayollarına ait KE 706 sefer no’lu uçağımızla Seul’e hareket ediyoruz. 11.50’de varış ve kısa bir bekleyişten sonra KE 955 sefer no’lu uçakla saat 13.55’de hareket ediyor ve İstanbul’a akşam saat 19.40’da varıyoruz. Turumuzun sonu.

Not: Tokyo, çok kalabalık ve yoğun trafiği olan bir şehirdir. Trafik akışına göre rehberimiz, gerek gördüğü durumlarda program akışında ve gezi sıralamasında değişiklik yapabilir.  Ancak programdaki tüm yerler görülecektir.


Tur Yorumları
 
İLETİŞİM

İstanbul Merkez
İnönü cad. Ebe Hanım sk. No: 8/5 Gümüşsuyu, 34427 İstanbul
Tel: (0212) 251 28 08 Fax: (0212) 292 08 78
Email: info@novitas.com.tr

Kastamonu Şube
Şeyh Şaban Veli cad. No: 51, Zemin Kat, 37100 Kastamonu
Tel: (0366) 212 18 10 Fax: (0366) 212 18 13
Email: kastamonu@novitas.com.tr
NOVITASLA GEZERKEN MEDYADA BİZ KASTAMONU ETKİNLİKLERİMİZ BANKA BİLGİLERİMİZ
NOVİTAS TURİZM, tüm hakları saklıdır.