0212 251 28 08 0542 551 37 00

Kayıt Ol
BEYAZ GECELERDE MOSKOVA-ST. PETERSBURG (24-30 Haziran)

  • 24 Haziran Cumartesi: İSTANBUL - MOSKOVA Sabah saat 05.30’da Atatürk HL Dış Hatlar Terminali THY kontuarında buluşma ve check in işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle saat 07.50’de Moskova’ya hareket. Yerel saatle 10.50’de varış. Karşılanma ve doğruca Moskova şehir turumuza başlıyoruz: Kızıl Meydan, Aziz Basileus Katedrali, Tverskaya caddesi, Lenin mozolesi, Kremlin sarayı ve burada bulunan katedrallerden ikisini geziyoruz. Meryemana Katedralinde ünlü Rus ressamlarının, özellikle de Andrey Rublev’in muhteşem fresklerini görebileceğiz. Akşamüstü otelimize transfer, otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama. 25 Haziran P...
  •  
  •  


24 Haziran Cumartesi: İSTANBUL - MOSKOVA


Sabah saat 05.30’da Atatürk HL Dış Hatlar Terminali THY kontuarında buluşma ve check in işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle saat 07.50’de Moskova’ya hareket. Yerel saatle 10.50’de varış. Karşılanma ve doğruca Moskova şehir turumuza başlıyoruz: Kızıl Meydan, Aziz Basileus Katedrali, Tverskaya caddesi, Lenin mozolesi, Kremlin sarayı ve burada bulunan katedrallerden ikisini geziyoruz. Meryemana Katedralinde ünlü Rus ressamlarının, özellikle de Andrey Rublev’in muhteşem fresklerini görebileceğiz. Akşamüstü otelimize transfer, otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


25 Haziran Pazar: MOSKOVA

Sabah kahvaltısının ardından Moskova şehir gezimize devam ediyoruz. Önce bir oryantasyon turu yapıyor, Poklonnaya (ya da üniversite) tepesinden şehre bakıyoruz. Ardından dünyanın en zengin galerileri arasında yer alan Tretjakov Galerisi’ni ziyaret ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde bu ünlü galeriyi geziyoruz. 11. yüzyıldan 20. yüzyıla dek Rus sanatının en önemli örneklerini barındıran bu galeride, özellikle ikonalar bölümünü çok önemlidir. Öğle molasından sonra  
ünlü sanatçılar sokağı Arbat’ta bir gezinti yapıyor, soka sanatçılarının eserlerini görüyor ve dilersek satın alıyoruz. Akşamüstü Nazım Hikmet’in mezarının olduğu Novodevichy     Mezarlığı’na bir ziyaret yapıyor ve ünlü şairimize saygılarımızı sunuyoruz. (bu mezarlıkta gömülü olan Çehov, Stanislavski, Eisenstein, Prokofiev, Shostakovich, Mayakovsky gibi ünlülerden bazılarının da mezarlarını görebiliriz.) Ardından otelimize dönüyoruz. Akşam Bolşoy Tiyatrosunda uygun bir gösteri varsa (önceden bilet almak koşuluyla) gidebiliriz. Konaklama otelimizde. 


26 Haziran Pazartesi: MOSKOVA–St. PETERSBURG

Sabah kahvaltısının ardından bavullarımızla birlikte otelimizden ayrılıyoruz. Önce Moskova metrosunun birbirinden güzel ve görkemli istasyonlarını görebileceğimiz bir metro gezisi yapıyoruz. Gezimizin sonunda Moskova’nın en önemli ve zengin müzelerinden olan Puşkin Müzesi’ni ziyaret ediyor, burada birbirinden muhteşem sanat eserlerini görüyoruz Özellikle 19. yüzyılda Truva’dan Schliemann tarafından Almanya’ya götürülmüş olan ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra Ruslar’ın Berlin’den Moskova’ya götürdüğü ünlü Helena’nın altın takıları, bizi etkileyecek. Daha sonra St. Petersburg’a gitmek üzere, tren istasyonuna gidiyor ve lüks vagonlarda çok konforlu ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Akşamüstü St. Petersburg’a varış, tren istasyonunda yerel rehberimiz ve tur aracımız tarafından karşılanma, otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama. Bu kuzey kentinde bu mevsimde hemen hiç gece olmadığı için, yemekten sonra dışarı çıkıp, şehrin uzun bulvarlarında yürüyerek Beyaz Geceler’in tadını çıkarabiliriz. Konaklama.


27 Haziran Salı: St. PETERSBURG

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, bu günümüzün büyük bölümünü, dünyanın en zengin sanat müzelerinden biri olan Ermitaj’ı gezmeye ayırıyoruz. Rehberlerimiz eşliğinde, ayrıntılı olarak bu muhteşem müzeyi 2,5 saati aşkın süreyle geziyoruz. (müzede zorunlu olan kulaklık sistemiyle rehberimizi dinleyeceğiz. Rehberin anlatımı bittikten sonra müzede bir mola verebilir, müze içindeki kafeteryalarda hafif bir öğlen yemeği alabilir ve biraz dinlendikten sonra serbest olarak müzede  1-1,5 saat daha kalabiliriz. Hep birlikte müzeden çıktıktan sonra St. Petersburg’un ortasından geçen Neva nehri kıyısına gidiyor ve buradan kalkan gezi teknelerinden birine binerek 1 saatlik bir nehir turu yapıyoruz. Bu defa da bu güzel şehri ve yapılarını nehirden görme imkanımız olacak. Akşamüstü otelimize dönüyor ve eğer daha önceden Mariinski Tiyatro’sunda gösteri biletleri almışsak, gece gideceğimiz Mariinski Tiyatro’sundaki gösteri için kıyafetlerimizi değiştiriyoruz. ( gösteri programı tur rezervasyonunuz sırasında size sunulacak ve isterseniz bilet rezerve etme imkanı tarafımızdan  sağlanacaktır) Ardından dünyaca ünlü Mariinski Tiyatrosu’nda (aktüel gösteri programına göre) bir bale ya da opera gösterisi izlemeye gidiyoruz. Gösteri bitiş saatine göre, otelde akşam yemeğini kaçıracağımızdan, operadan çıktıktan sonra hep birlikte oturacağımız bir cafe ya da restoranda geç ve hafif bir akşam yemeği yiyebilir, daha sonra hep birlikte otelimize dönebiliriz. (gösteriye katılmayanlar, otelde yemek alabileceklerdir)  Konaklama otelimizde.


28 Haziran Çarşamba: St. PETERSBURG
 
Sabah kahvaltısının ardından Petersburg’un dışındaki yazlık sarayı görmeye gidiyoruz. Parkları, bahçeleri, fıskiyeli havuzlarıyla, Versay Sarayı’na öykünen bu sarayı gezdikten sonra şehre dönüş ve öğle yemeği molası. Yemekten sonra rehberimizle birlikte, şehrin tarihi noktalarında yürüyerek bir tur yapacağız; bu gezi, kimi anıt binaları görerek, Puşkin’i, Dostoyevski’yi anarak, Suç ve Ceza romanının kişilerinin gerçek hayatta yaşadığı binaları görerek, ilginç bir edebiyat gezisi olacak. Akşamüstü, şehri kendi başımıza keşfetmek veya alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
29 Haziran Perşembe: St. PETERSBURG 
 
Sabah kahvaltımızın ardından St. Petersburg şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler: ünlü “kışlık saray”, saray meydanı, Aleksandr sütunu, Çar Deli Petro heykeli, Isaak katedrali, Vasilevski adası, Peter Paul kalesi. 1703’te yüzyılda Çar Deli Petro tarafından yaptırılan bu kale, sadece hapishane olarak kullanılmıştır. Peter Paul katedralinde ise, 1700’den başlayarak hemen hemen tüm Rus çarlarının mezarları bulunmaktadır. Öğleden sonra serbest zaman kullanıyoruz; bu güzel şehre veda etmeden önce son bir kez gördüğümüz yerleri dolaşabilir, ya da dünyaca ünlü Nevski Prospekt caddesinde birbirinden ilginç mağazaları, hediyelik eşya dükkanlarını, cafeleri ziyaret edebiliriz. Akşamüstü otele dönüş ve kısa bir dinlenme. Daha sonra turumuzun bu son gecesinde Gala yemeğimizi yemek üzere, otelimizden çıkıyor ve müzikli bir şov izleyeceğimiz yerel bir restorana gidiyoruz. Yerel yemekler yiyeceğimiz ve dans gösterisi izleyeceğimiz bu keyifli veda yemeğimizden sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama.
 

30 Haziran Cuma: St. PETERSBURG – İSTANBUL

Havaalanı transferimize kadar olan zamanda alışveriş veya son geziler için serbest zaman kullanıyoruz. Öğleden sonra saat 12.30 civarı otelimizden havaalanına transfer. Saat 15.25’deki uçuşumuzla saat 18.55’de İstanbul’da oluyoruz. Turumuzun sonu.
 


Tur Yorumları
 
İLETİŞİM

İstanbul Merkez
İnönü cad. Ebe Hanım sk. No: 8/5 Gümüşsuyu, 34427 İstanbul
Tel: (0212) 251 28 08 Fax: (0212) 292 08 78
Email: info@novitas.com.tr

Kastamonu Şube
Şeyh Şaban Veli cad. No: 51, Zemin Kat, 37100 Kastamonu
Tel: (0366) 212 18 10 Fax: (0366) 212 18 13
Email: kastamonu@novitas.com.tr
NOVITASLA GEZERKEN MEDYADA BİZ KASTAMONU ETKİNLİKLERİMİZ BANKA BİLGİLERİMİZ
NOVİTAS TURİZM, tüm hakları saklıdır.