0212 251 28 08 0542 551 37 00

Kayıt Ol
AMASYA-TOKAT-ÇORUM-ANKARA (20-23 Ekim)

  • 20 Ekim Cuma : İSTANBUL - AMASYA Saat 07.00’de Pegasusus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Check in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın saat 08.00’deki uçuşuyla Amasya’ya hareket. Saat 09.30’da varışın ardından, yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculukla Amasya’ya varış. Sonrasında Amasya şehir gezimize başlıyoruz (çoğu yürüyerek): Darüşşifa, II. Bayezid Külliyesi, Minyatür Amasya Müzesi, Gökmedrese, Amasya Müzesi, Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi, nehir boyu eski tarihi Amasya evleri, köprüler, camiler…. Öğle yemeğimizi vereceğimiz molada yöresel yemekler yiyebileceğimiz bir mekanda alacağız. Yemekten sonra Kışla Binası M...
  •  
  •  

20 Ekim Cuma : İSTANBUL - AMASYA 

 

Saat 07.00’de Pegasusus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Check in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın saat 08.00’deki uçuşuyla Amasya’ya hareket. Saat 09.30’da varışın ardından, yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculukla Amasya’ya varış. Sonrasında Amasya şehir gezimize başlıyoruz (çoğu yürüyerek): Darüşşifa, II. Bayezid Külliyesi, Minyatür Amasya Müzesi, Gökmedrese, Amasya Müzesi, Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi, nehir boyu eski tarihi Amasya evleri, köprüler, camiler…. Öğle yemeğimizi vereceğimiz molada yöresel yemekler yiyebileceğimiz bir mekanda alacağız. Yemekten sonra Kışla Binası Milli Mücadele Müzesini görüyoruz...Akşamüstü otelimize yerleşiyor ve kısa bir dinlenmeden sonra akşam yemeğimizi şehir kulubünde alıyoruz. Konaklama otelimizde.

 

 

21 Ekim Cumartesi : AMASYA-TOKAT-AMASYA

 

Sabah kahvaltısının ardından Tokat’a hareket ediyoruz. Varışın ardından tarihi kent merkezini yürüyerek geziyoruz: Gökmedrese, Hatuniye Camii, Latifoğlu Konağı, Taşhan, El Sanatları çarşısı, eski evler, sokaklar. Öğle yemeğini, Tokat’ın ünlü kebabını yiyebileceğimiz bir mekanda alacağız. Öğleden sonra Tokat’a 35 km mesafedeki Ballıca Mağarası’na gidiyoruz. Rengarenk sarkıt ve dikitleriyle bir doğa harikası olan 850 m uzunluğundaki bu mağarada bir yürüyüş yapıyor ve daha sonra Amasya’ya dönüşe geçiyoruz. Akşama doğru Amasya’ya dönüş, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

22 Ekim Pazar : AMASYA-ÇORUM-ANKARA

 

Sabah kahvaltısının ardından Çorum’a doğru yola çıkıyoruz. Bir saatlik bir yolculukla Çorum’a varıyoruz. Burada Çorum Arkeoloji Müzesi’ni göreceğiz. Ağırlıklı olarak Hattuşa’dan ve bölgedeki Hitit yerleşimlerinden çıkan eserlerin sergilendiği bu zengin müze, Türkiye’deki en güzel sergi düzenlemelerinden birine sahip. Müzeyi gezdikten sonra, yolumuza devam ederek önce Hititlerin Hattuşa’dan sonra ikinci büyük merkezleri olan Alacahöyük’ü geziyoruz. Burada şehir surları ve kalıntıları ve ünlü Sfenksli şehir kapısını görüyoruz. Ardından kısa bir yolculukla Hititlerin başkenti Hattuşa’nın bulunduğu Boğazkale’ye varıyoruz. Varışın ardından, Hattuşa manzaralı bir yerel restoranda öğle yemeğimiz alıyoruz. Ardından gezimize başlıyoruz: önce Yazılıkaya Açıkhava Tapınağı’nı ve buradaki doğal kayalar üzerine kabartma olarak işlenmiş etkileyici tanrı ve tanrıça figürlerini görüyoruz. Ardından Hattuşa ören yerini geziyoruz. Burada, yer yer çok iyi korunmuş şehir surlarını ve kapılarını, kale ve kral sarayı binalarını ve devasa tapınak kompleksini ve küçük ama etkileyici yerel müzeyi göreceğiz. Gezimizin sonunda Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

23 Ekim Pazartesi : ANKARA-İSTANBUL

 

Sabah kahvaltısının ardından, Ankara içi gezilerimize başlıyoruz. Ankara kalesi, kale içindeki tarihi mahalle ve restore edilmiş tarihi ev ve konaklar, restorasyonu bitmiş ise Anadolu Medeniyetleri Müzesi (ya da görülebilen bölümleri), Selçuklu döneminden kalma ahşap direkli cami tipinin çok güzel bir örneği olan Arslanhane Camii, Samanpazarı, Çengel Han (Koç Sanayi Müzesi), Augustus Tapınağı ve hemen yanındaki Hacı Bayram Camii göreceğimiz yerler…Ardından restore edilmiş tarihi evleri ve sokakları gezeceğimiz Hamamönü’ne gidiyoruz. Bu tarihi mahalleyi yürüyerek dolaşıyor, öğle yemeğimizi alıyor ve mükemmel bir restorasyondan geçmiş tarihi bir konakta dinlenip, çay içiyoruz. Öğleden sonra Atatürk’ün ilk istirahatgahı olan Etnoğrafya Müzesi’ni ve zengin koleksiyonlarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında havaalanına transfer. Pegasus havayollarının saat 19.50’deki uçuşuyla  İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 20.50’de varış. Turumuzun sonu.Tur Yorumları
 
İLETİŞİM

İstanbul Merkez
İnönü cad. Ebe Hanım sk. No: 8/5 Gümüşsuyu, 34427 İstanbul
Tel: (0212) 251 28 08 Fax: (0212) 292 08 78
Email: info@novitas.com.tr

Kastamonu Şube
Şeyh Şaban Veli cad. No: 51, Zemin Kat, 37100 Kastamonu
Tel: (0366) 212 18 10 Fax: (0366) 212 18 13
Email: kastamonu@novitas.com.tr
NOVITASLA GEZERKEN MEDYADA BİZ KASTAMONU ETKİNLİKLERİMİZ BANKA BİLGİLERİMİZ
NOVİTAS TURİZM, tüm hakları saklıdır.