0212 251 28 08 0542 551 37 00

Kayıt Ol
TARAKLI - GÖYNÜK - BEYPAZARI - MUDURNU (29-30 Nisan)

  • Sabah saat 07.00’de Beşiktaş Conrad oteli önünden, 07.30’da Kadıköy evlendirme dairesi önünden hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Adapazarı’nın Taraklı ilçesine varıyoruz. Varışın ardından bir Mimar Sinan eseri olan Yunus Paşa Camii’ni (Kurşunlu camii), tarihi bir konakta bulunan etnografya müzesini görüyor, ardından tarihi kasabada bir yürüyüş yaparak yöresel mimariyi yansıtan tarihi konakları, ahşap hanı görüyor ve kısa bir çay molası veriyoruz. Ardından yolumuza devam ederek, yarım saatlik bir yolculukla tarihi Göynük ilçesine ulaşıyoruz. Tarihi Osmanlı kasabası kimliğini büyük ölçüde korumuş olan Göynük’te Saat kul...
  •  
  •  
 
29 Nisan Cumartesi: İSTANBUL - GÖYNÜK - BEYPAZARI

Sabah saat 07.00’de Beşiktaş Conrad oteli önünden, 07.30’da Kadıköy evlendirme dairesi önünden hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Adapazarı’nın Taraklı ilçesine varıyoruz. Varışın ardından bir Mimar Sinan eseri olan Yunus Paşa Camii’ni (Kurşunlu camii), tarihi bir konakta bulunan etnografya müzesini görüyor, ardından tarihi kasabada bir yürüyüş yaparak yöresel mimariyi yansıtan tarihi konakları, ahşap hanı görüyor ve kısa bir çay molası veriyoruz. Ardından yolumuza devam ederek, yarım saatlik bir yolculukla tarihi Göynük ilçesine ulaşıyoruz. Tarihi Osmanlı kasabası kimliğini büyük ölçüde korumuş olan Göynük’te Saat kulesi’ni (Zafer kulesi), Gazi Süleyman Paşa Camii ve hamamını,   Akşemseddin türbesi’ni ve tarihi Göynük evlerini görüyoruz. Öğle yemeği molamız Göynük’te. Ardından yola çıkarak kısa bir yolculukla doğa cenneti Sünnet Göl’e varıyoruz. Göl çevresinde yapacağımız yürüyüşün ardından göl kenarındaki tesiste çaylarımızı yudumlayarak dinleniyoruz. Akşamüstü Beypazarına doğru yola çıkıyor ve akşam saatlerinde Beypazarı’na varıyoruz. Otelimize yerleşmenin ardından yöresel bir akşam yemeği alacağımız restoranımızda günü noktalıyoruz. (İsteğe bağlı olarak, yerel müzik ve şov sunan bir tesiste yemek alabiliriz.)                                                    


30 Nisan  Pazar: BEYPAZARI- MUDURNU - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından Beypazarı şehir turuna başlıyoruz: İlk olarak, tüm kenti tepeden görebileceğimiz Hıdırlık tepesi’ne çıkıyor ve oryantasyon alıyoruz.Ardından aşağı inerek kendimizi tarihi kentin sokaklarına vuruyor ve her köşesini yürüyerek keşfediyoruz. Çok iyi korunmuş ve restore edilmiş tarihi yapıları görüyor, geleneksel bir Türk evini canlandıran restore edilmiş müze yapısı Karaoğuz konağını (tarih ve kültür evi) Kent Tarihi Müzesini, Suluhanı, Taşhanı, Selçuklu yapısı Sultan Alaaddin Camii’ni yöresel ürünlerin sunulduğu sokak pazarlarını, telkari ve gümüşçüler çarşısını geziyoruz. Öğle yemeğimizi, enfes yöresel menülerin standart olarak sunulduğu sayısız konaklardan birinde alıyoruz. Yemekten sonra alışveriş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.Yolumuzun üstünde Mudurnu’ya sapıyor,  bu güzel Osmanlı kasabasını görmeden geçmiyoruz. Kısa Mudurnu gezimizde, Sultan Süleyman Camii’ni, Yıldırım Beyazıd hamamını (Belediye Kültür evi) Yıldırım Beyazıd Camii’ni,  tarihi ev ve konakları görüyoruz. Son bir çay molasıyla içimizi ısıtıyor, ardından İstanbul’a doğru yola devam ediyoruz. Normal yol şartlarında saat 22.00 civarında İstanbul’da oluyoruz. Turumuzun sonu.

 


Tur Yorumları
 
İLETİŞİM

İstanbul Merkez
İnönü cad. Ebe Hanım sk. No: 8/5 Gümüşsuyu, 34427 İstanbul
Tel: (0212) 251 28 08 Fax: (0212) 292 08 78
Email: info@novitas.com.tr

Kastamonu Şube
Şeyh Şaban Veli cad. No: 51, Zemin Kat, 37100 Kastamonu
Tel: (0366) 212 18 10 Fax: (0366) 212 18 13
Email: kastamonu@novitas.com.tr
NOVITASLA GEZERKEN MEDYADA BİZ KASTAMONU ETKİNLİKLERİMİZ BANKA BİLGİLERİMİZ
NOVİTAS TURİZM, tüm hakları saklıdır.