BURSA-MUDANYA-CUMALIKIZIK (11-12 Mayıs /21-22 Eylül/09-10 Kasım 2019)
{"slide_to_show":"1","slide_to_scroll":"1","autoplay":"true","autoplay_speed":"3000","speed":"300","arrows":"true","dots":"true","loop":"true","nav_slide_column":5,"rtl":"false"}

Tur Kodu : NV-YI-52

Sezon : 2019

Tur Tarihleri

11-12 Mayıs /21-22 Eylül

     09-10 Kasım 2019

535 TL

Bu Turu Değerlendir

Rezervasyon Yap
1. GÜN : İSTANBUL – MUDANYA – TİRİLYE – BURSA
Saat 07.00’de Beşiktaş Conrad Otel önünden, 07.30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareketle öğleye doğru Mudanya’ya varış. Yürüyerek Mudanya içi gezimizin ardından Trilye’ye hareket. Varışın ardından öğle yemeğimizi deniz kenarında balık menüsü ile alıyoruz. Kökleri çok eskiye giden ve geçmişin mimarisini ve yaşam zevkini hala yansıtan bu şirin zeytin kasabasındaki gezimize Çamlıkahve’de başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler: Muhacır Mahallesi,  Osmanlı Çesmesi, Dündar Evi (Ortodoks kilisesi), Kemerli Kilise, Eski Pazar Caddesi, Eski Postahane, Rum Evleri, Taş Mektep, Yemekhane… Ana Caddede yürüyüş, Osmanlı Hamamı, Fatih Camii (Aya Sofya Kilisesi). Zeytin ve Zeytinyağı alışveriş için boş zaman. Bursa’ya hareket. Akşam yemeği ve
 
2.GÜN : BURSA – CUMALIKIZIK – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından Bursa şehir turu: Yeşil Külliye ve Muradiye Külliyesi, Ulucami, Koza Han. Alışveriş molasının ardından hareket. Kısa bir yolculuktan sonra Cumalıkızık’a varıyoruz. Osmanlı’nın ilk kuruluş dönemlerine tarihlenen bu otantik Türk köyü çok iyi korunmuş eski evleri ve otantik köy ortamıyla çok etkileyici. Köyde yürüyerek geziyor ve yemek molası veriyoruz. Dileyenler yöresel ürün alışverişi yapabilirler. Öğleden sonra İstanbul’a hareket. Akşam saatlerinde varış. Turumuzun sonu.
 
Tur fiyatı   
İki kişilik odada bir kişi    :    
Tek kişilik oda farkı         :    
 

Not: Yapıkredi ve Garanti Bankası kartlarına taksitlendirme yapılır. Taksit sayısına göre, fiyat bildirilecektir.

 
Fiyata dahil olan hizmetler
  • Grup sayısına göre klimalı lüks minibüs, 27 kişilik midibüs veya 46 kişilik otobüsle tüm ulaşımlar
  • Yarım pansiyon konaklama
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Tüm müze ve ören yerleri giriş ücretleri
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • KDV
 
 Fiyata dahil olmayan hizmetler
  • Öğle yemekleri
  • Özel harcamalar

Bu tura giderken, rahat yürümeye uygun ayakkabılar, rahat giysiler giyilmelidir. Yanınıza, fotoğraf makinesi, zorunlu kullandığınız ilaçlarınızı almayı unutmayınız. 

Bursa

Türkiye’nin büyük metropol kentlerinden biri ve en çok nüfusa sahip 4. şehridir. Ekonomik açıdan Türkiye’nin gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Bursa’da en çok Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemine ait tarihî eserlerin bulunmasının sebebi ise, Bursa’nın Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olmasıdır. Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve kapalı çarşısıyla öne çıkar. Ayrıca Bursa Marmara bölgesinin İstanbul’dan sonra gelen ikinci büyük şehridir. Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerindendir. Uludağ ise gerek korum altındaki Milli Park alanı olan özgün doğası ve endemik florası ile, gerekse Türkiye’nin en eski ve en gelişmiş kayak merkeziyle, kış ve doğa turizminde, Türkiye turizminin gözbebeğidir.
 
 
Mudanya
 
1321 yılında Orhan Bey tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır. Zeytincilik, ilçe halkının birinci derecede gelir kaynağıdır. Ayrıca balıkçılık ve deniz turizmi de ilçenin geçim kaynakları arasındadır. Tarihimizde önemli yeri olan, Kurtuluş Savaşı’nı sonlandıran Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı tarihi yapı olan “Mudanya Mütareke Evi” müzeye dönüştürülmüştür ve ziyarete açıktır.
 
 
Trilye
 
1330’da Osmanlı egemenliğine giren Trilye’nin ismi 1900’lü yılların başında “Mahmutşevketpaşa” kasabası olarak değiştirilmişse de yerleşim Trilye olarak anılmaya devam etmiştir. 1963 yılında “Zeytinbağı” adını alan belde, 2011’de alınan bir kararla tekrar “Trilye” adını almıştır. Trilye’de tarım, oldukça gelişmiştir. En çok zeytin üretimi yapılır. Türkiye’nin en lezzetli sofralık zeytinlerinin yetiştiği yerlerdendir. Üstün kaliteli elma, armut ve şeftali üretimi de yapılmaktadır. Tarihi yapıları ve Rum mimarisiyle son yıllarda turistik bir cazibe merkezi haline gelmiştir.
 
 
Cumalıkızık
 
Kuruluşu yaklaşık 1300’lü yıllara denk gelmektedir. Bir vakıf köyü olarak kurulan köyde, tarihi doku çok iyi korunmuştur ve Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örnekleri günümüze ulaşmayı başarmıştır. Bu özelliği nedeniyle çok ilgi çeken ve ziyaret edilen bir yerleşim yeri olmuştur. Köy meydanında köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği bir de müze (Cumalıkızık Etnoğrafya Müzesi) bulunur. Köyün camisi, caminin yanındaki Zekiye Hatun Çeşmesi ve tek kubbeli hamamı Osmanlı devrinden kalmadır. Köyde, Bizans devrinden kalma bir kilise kalıntısı da bulunur. Köyde narenciye, ceviz, kestane yetişir.
 
[]
1
Step 1

Previous
Next

1.GÜN : İSTANBUL – MUDANYA – TİRİLYE – BURSA
Saat 07.00’de Beşiktaş Conrad Otel önünden, 07.30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareketle öğleye doğru Mudanya’ya varış. Yürüyerek Mudanya içi gezimizin ardından Trilye’ye hareket. Varışın ardından öğle yemeğimizi deniz kenarında balık menüsü ile alıyoruz. Kökleri çok eskiye giden ve geçmişin mimarisini ve yaşam zevkini hala yansıtan bu şirin zeytin kasabasındaki gezimize Çamlıkahve’de başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler: Muhacır Mahallesi, Osmanlı Çesmesi, Dündar Evi (Ortodoks kilisesi), Kemerli Kilise, Eski Pazar Caddesi, Eski Postahane, Rum Evleri, Taş Mektep, Yemekhane… Ana Caddede yürüyüş, Osmanlı Hamamı, Fatih Camii (Aya Sofya Kilisesi). Zeytin ve Zeytinyağı alışveriş için boş zaman. Bursa’ya hareket. Akşam yemeği ve

2.GÜN : BURSA – CUMALIKIZIK – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından Bursa şehir turu: Yeşil Külliye ve Muradiye Külliyesi, Ulucami, Koza Han. Alışveriş molasının ardından hareket. Kısa bir yolculuktan sonra Cumalıkızık’a varıyoruz. Osmanlı’nın ilk kuruluş dönemlerine tarihlenen bu otantik Türk köyü çok iyi korunmuş eski evleri ve otantik köy ortamıyla çok etkileyici. Köyde yürüyerek geziyor ve yemek molası veriyoruz. Dileyenler yöresel ürün alışverişi yapabilirler. Öğleden sonra İstanbul’a hareket. Akşam saatlerinde varış. Turumuzun sonu.