ILGAZ KAYAK (KAYAK VE KÜLTÜR) (9-11 Şubat)
{"slide_to_show":"1","slide_to_scroll":"1","autoplay":"true","autoplay_speed":"3000","speed":"300","arrows":"true","dots":"true","loop":"true","nav_slide_column":5,"rtl":"false"}

Tur Kodu : NVT-YI 05 

Sezon : 2018

Bu Turu Değerlendir

Rezervasyon Yap
9 Şubat Cuma: İSTANBUL – KASTAMONU
07.00’de Beşiktaş Conrad oteli önünden, 07.30’de Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkından hareket. Saat 14.00 civarında Kastamonu’ya varışın ardından yemek molası veriyor ve şehri yürüyerek gezmeye başlıyoruz: Cumhuriyet Meydanı, Hükümet Konağı, Kent Tarihi Müzesi ve Şehit Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Camii ve meydanı, Münire Medresesi’ni geziyor el sanatları çarşısı olan Medrese’de alışveriş molası veriyoruz. Akşamüstü otele dönüş  akşam yemeği ve konaklama.
 
10 Şubat Cumartesi: KASTAMONU – ILGAZ
Sabah kahvaltısının ardından 09.00’da Ilgaz’a çıkış. Tam gün kayak keyfi. Otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama.
 
11 Şubat  Pazar: KASTAMONU – ILGAZ – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından Ilgaz’a çıkış. Yarım gün kayak. Öğle yemeği serbest. 15.00’te İstanbul’a hareket. Akşam saatlerinde varış. Turumuzun sonu.
Tur fiyatı
İki kişilik odalarda bir kişi   :
Tek kişi farkı                       :    
 
Fiyata dahil olan hizmetler
  • Grup büyüklüğüne göre  klimalı lüks Volkswagen minibüs, 27 kişilik midibüs veya 46 kişilik otobüsle tüm ulaşımlar
  • Special katagoride tarihi Kastamonu Konaklarında  yarım pansiyon konaklama
  • Rehberlik refakatında
  • Seyahat sigortası
  • KDV 
Fiyata dahil olmayan hizmetler
  • Şahsi harcamalar,
  • Öğle yemekleri, otel ekstraları
  • Lift Ücretleri
  • Kayak ve Snow Board  kiraları
 
NOT : Ilgaz’da Özel İdare tesislerinin lobisinden, restoranından, diğer hizmetlerinden, kayak odasından yararlanma imkanı vardır. Yeteri kadar önceden bildirilmesi durumunda kayak ekipmanı rezervasyonu da tarafımızdan yapılır.

Bu turumuzda, yanınıza havanın soğuk olması sebebiyle kalın ve sıcak tutacak kıyafetler almanızı öneririz. Kayak ekipmanlarınızı, fotoğraf  makinesi, zorunlu kullandığınız ilaçlarınızı almayı unutmayınız. Bayanlar, cami ziyaretleri için başörtüsü getirmeliler. Cami içinde giymek için yedek çorap getirilebilir.

Kastamonu

Kastamonu’daki turizm potansiyeli çeşitlilik arz etmekte ve kıyı turizminden kış turizmine çok geniş bir yelpazede yılın on iki ayında turizm yapılabilmektedir. İlde Ilgaz Dağı Milli Parkı ve Küre Dağları Milli Parkı ile Ilgaz Dağı kış turizmi tesisleri, deniz turizmine elverişli koyları, tarihin çeşitli dönemlerine ait eserleri, eşsiz tabiatı ile dört mevsim yerli ve yabancı turistlerin gözde beldesi olmaya adaydır. İlin ekonomisi genel olarak tarım, hayvancılık ve ormana dayanmaktadır. Son yıllarda turizm çeşitliliğine ağırlık verilerek, turizm sektörünün canlandırılmasına gayret edilmektedir. İl ekonomisine hakim olan en önemli sektör ormancılıktır. İlin yüzölçümünün %70’i ormanlarla kaplıdır. Ormanlık bölgelerde halkın en önemli geçim kaynağı ormancılıktır. Üretilen tarım ürünleri; buğday, arpa, çeltik ve patatestir. Sanayi bitkisi olarak da şeker pancarı, kendir, sarımsak üretilmektedir. Tüm Türkiye’de üretilen sarımsağın %14’ü Kastamonu’da üretilmektedir. Kent merkezinde 1200’ün üzerinde tescilli tarihi eser vardır. Bunların 550 kadarı tarihi ev ve konaklarıdır. Son yıllarda bunların restore edilmesiyle kültür turizminin hizmetine açılmaları sağlanmış ve kültür turizmi bu yolla canlanmıştır. Ilgaz Dağı’nda kayak turizmi için pek çok işletme vardır.

[]
1
Step 1

Previous
Next

Dilerseniz Ilgaz’daki tesislerde, dilerseniz Kastamonu’da Uğurlu Konakları’nda kalmanız mümkündür. Her gün Ilgaz’a servisimizle çıkmanız mümkündür. Kaymayanlar için şehir turları organize edilir…