[vc_row type=”vc_default”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text][acf_gallery_slider acf_field=”gallery” design=”design-1″ slider_height=”400″][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_row_inner][vc_column_inner css=”.vc_custom_1501618538763{background-color: #bed3ca !important;}”][vc_column_text]

Tur Kodu : NVT-YD-2

Sezon : 2019

Tur Tarihleri :

9-16 Kasım 2019 

[/vc_column_text][vc_column_text el_id=”fff” el_class=”ente”]Lütfen Fiyat Bölümünden İnceleyiniz.[/vc_column_text][vc_column_text]

[fc id=’7′ type=’popup’ button_color=’#bed3ca’ font_color=’#000000′]Bu Turu Değerlendir[/fc]

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1503081839766{margin-top: -20px !important;}”][rating_form id=”2″][/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space height=”8px”][vc_column_text][fc id=’6′ type=’popup’ button_color=’#f2dc9f’ font_color=’black’]Rezervasyon Yap[/fc][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

[slidingtabs id=”30″]

1.Gün : HAVANA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.25’de Türk Havayolları’na ait TK183 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 45 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 08.10’da Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti,  Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar, Atatürk Heykeli, ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni ve Che’nin Havana’da yaşadığı dönemde kaldığı evini göreceğiz. Öğle yemeğimizi Chez Merito restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve oda anahtarlarının dağıtılmasının ardından dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün : HAVANA

Kahvaltının ardından Havana Turu için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turumuza 1958 yılının sonundan Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Havana sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca yaptığı resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüştürdüğü mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Öğle yemeğimizi El Aljibe restoranda alıyoruz. Yemeğin ardından Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış, devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, fotoğrafları ve eşyaları görebileceğiz.  Tur sonrası otelimize dönüyoruz. 19.30 civarı otelimizden akşam yemeğini alacağımız El Floridita restorana hareket edilecek. Yemeğin bitiminden sonra konaklama otelimizde.

3.Gün : HAVANA – SANTA CLARA – TRINIDAD
Kahvaltı sonrası Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmının geçtiği, bugün bile eski Hilton Oteli’nde kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedi getirilerek defnedilen Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılı olduğu anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Trinidad’a varışın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün : TRINIDAD

Kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış olan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. 18.-19. yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, günümüze kolonyal dönem mimarisi örnekleri ile gelmiş olan bu sevimli ve rengarenk şehrin taş sokaklarında  yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımından oluşan Canchanchara’yı içerek serinleyeceğiz. Yerel mimariyi yansıtan Palacio Cantero  (Kantero Sarayı) Şehir Müzesi ve Katedrali ziyaret edeceğiz. Birbirinden renkli satış standlarında hediyelik eşyalar satın alabiliriz. Öğle yemeği Jigue restoranda. Yemeğimizin ardından Trinidad sokaklarını gezmek ve şehrin Arnavut kaldırımlarının tadını çıkartmak için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, Trinidad şehir merkezine gidebilirler, Trinidadlıların eğlendikleri gibi açık hava diskoteğinde dans edebilir veya romantiklere yönelik, Casa de la Trova’da canlı müzik dinleyebilirler.

5.Gün : TRINIDAD – CIENFUEGOS – VARADERO

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi Cienfuegos’ta yiyoruz. Yemek sonrası, 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulmuş olan, 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Varadero’ya varış ve oda anahtarlarının dağıtılmasının ardından serbest zaman. Herşey dahil otelimizin barlarında rom veya mojitolarımızı yudumlayabilir, enfes kumsalda denize girebiliriz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün : VARADERO – HAVANA

Kahvaltının ardından check out işlemlerini tamamlayıp Havana’ya doğru yola çıkıyoruz ve yol üzerinde son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılıyoruz. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini Las Terrezas restoranında alacağız. Turun bitiminde Havana’ya geri dönüyoruz ve serbest zaman kullanıyoruz. Akşam yemeğimiz serbest. Bu akşamımızda dileyen misafirlerimiz serbest olarak  Bueno Vista Social Club gösterisine gidebilirler. Yemekli veya yemeksiz program için önceden rezervasyon yaparak grup halinde gidebiliriz. Konaklama otelimizde.

7.Gün : HAVANA

Kahvaltının ardından Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuz için hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’ya geri dönüyoruz. 19.30 civarı otelimizden akşam yemeğini alacağımız La Fontana restorana hareket edilecek. Yemeğin bitiminden sonra konaklama otelimizde

8.Gün : HAVANA – ISTANBUL

Sabah erken alacağımız kahvaltımızın ardından dönüş yolculuğumuz için Havana Jose Marti havaalanına hareket ediyoruz. Check in ve pasaport işlemlerinin ardından saat 09.30’daki uçuşumuzla ertesi gün yerel saatle 10.00’da İstanbul havalimanına varıyoruz. Turumuzun sonu.