Yurt Dışı – Uzun Turlar | KÜBA KÜLTÜR TURU (20-27 Ekim)
{"slide_to_show":"1","slide_to_scroll":"1","autoplay":"true","autoplay_speed":"3000","speed":"300","arrows":"true","dots":"true","loop":"true","nav_slide_column":5,"rtl":"false"}

Tur Kodu : NVT-YD-7

Sezon : 2018

Tur Tarihleri : 20-27 Ekim

2 350 Euro

Bu Turu Değerlendir

Loading...
Rezervasyon Yap

19/20 Ekim Cuma/Cumartesi : İSTANBUL-HAVANA
Saat 22.30’da Atatürk havalimanında buluşma. Check in ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 183 sefer sayılı uçuşuyla saat 01.40’da Havana’ya hareket.  Geceyi uçakta geçiriyoruz.

20 Ekim Cumartesi : HAVANA
Yaklaşık 14 saatlik uçuşla yerel saatle 07.50‘de Havana’ya varış. Havana merkezindeki otelimize transfer. Check in mümkün olursa check in yapıyor, aksi halde bavullarımızı bırakarak doğruca Havana şehir gezimize başlıyoruz. Göreceğimiz yerler, Miramar bölgesi,
Art Deko ve modern mimari ile karışık Vedado bölgesi, kolonyal mimari tarzında düzenlenmiş Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asis gibi görkemli meydanlar yürüyerek görülecek ve eski sokaklar gezilecek. Tur sırasında kendimizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceğiz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar, ünlü yazar Ernest Hemingway’i hatırlatacak… Tıpkı Hemingway’in yaptığı gibi kısa bir mola vererek Mojito içebiliriz. Tur sırasında Tarihi Havana şehrini ve limanı panoramik olarak gören Morro kalesine gidecek ve burada bulunan La Divina Pastora restoranda öğlen yemeği yiyeceğiz. Unesco’nun koruma altına aldığı Eski Kent, adeta canlı bir müze gibidir. Gezimiz sırasında, Devrim Meydanı’nı, Devrim Müzesi’ni, katedral ve katedral meydanını, Obispo caddesini, Atatürk büstünü, Rom müzesini de göreceğiz. Yağlı boya tabloları ve el işlerini Almacenes San Jose pazarından satın alabiliriz.. Akşamüstü otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

21 Ekim Pazar : HAVANA
Sabah kahvaltısından sonra San Francisco de Paula kasabasına giderek buradaki geniş bir botanik bahçesi içinde yer alan Ernest Hemingway evini ziyaret ediyoruz. Müze haline getirilmiş olan evi gördükten sonra, ünlü yazarın ‘İhtiyar Adam ve Deniz’ adlı romanına esin kaynağı olan Cojimar balıkçı köyüne gidiyoruz. Burada köylülerin kendi aralarında para toplayarak yazar için yaptırdıkları büstünü görüyor ve yazarın en sevdiği yerlerden olan ‘La Terraza’ restoranda öğle yemeği yiyoruz. Buradaki resim atölyelerinden yağlıboya tablolar alabiliriz. Daha sonra Havana’ya dönüyoruz. Yolda bir rom fabrikası ziyaret edebilir ve rom üretimi hakkında bilgi alabilir ve rom satın alabiliriz. Havana’ya varışın ardından serbest zaman kullanabiliriz. Fotoğraf çekmek ve görmediğimiz yerleri görmek için fırsatımız var. Akşam yemeğimizi otel dışında Paladar adı verilen yerel ailelerin işlettiği ve gerçek Küba mutfağını tadabileceğimiz otantik restoranlardan birinde yiyeceğiz. Yemekten sonra istek üzerine Buena Vista Social Club Show’una gidebiliriz. (turumuz tarihinde gösteri varsa) Konaklama Havana’daki otelimizde.

22 Ekim Pazartesi :  HAVANA-TRİNİDAD
Sabah kahvaltımızdan sonra bavullarımızla birlikte otelimizden ayrılıyor ve Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üstünde Cienfuegos şehrinde kısa bir mola veriyoruz. 19. Yüzyılın en canlı ticaret limanı ve kültür merkezi olan bu kentte şehir meydanını, Malecon Bulvarını ve ünlü tenor Caruso’nun sahneye çıkmış olduğu tarihi Tomas Terry tiyatrosunu göreceğiz. Ardından yaklaşık bir saatlik bir yolculukla Küba’nın kolonyal tarihini en iyi yansıtan pitoresk şehri Tinidad’a varıyoruz. Tinidad’da tarihi şehir merkezini yürüyerek geziyor, kolonyal mimariyi, rengarenk evleri, güzel meydanları, şehir meydanındaki katedrali ve Cantero Sarayı’nı ve buradaki kent tarihi müzesini görüyoruz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda yiyor ve Afro-Cuban müziği yapılan bir mekanda yerel içki Canchanchara içerek keyifle müzik dinliyoruz. Daha sonra konaklayacağımız yerel mimariyi yansıtan Trinidad evlerine (Casa Particular) check in yapıyor ve bu rengarenk kentin sokaklarını, evlerini keşfetmek için serbest zaman kullanıyoruz. Akşam yemeğimiz yine yerel evlerde hizmet veren spesiyal bir restoranda enfes Küba yemekleriyle. Yemekten sonra Küba müziğiyle dans edebileceğimiz bir lokal olan “Casa de la Trova”ya gidebiliriz. Konaklama “Casa” mızda.

23 Ekim Salı : TRİNİDAD
Trinidad’da Casa’mızda alacağımız sabah kahvaltımızdan sonra tam gün programımız şöyle olacak: Kolonyal dönemde Küba’nın şeker kamışı tarımı yapılan en önemli bölgelerinden olan ve bugün UNESCO Dünya Miras Listesi’ne dahil olan “Valle de los Ingenios” vadisine bir gezi yapacağız. Önce buharlı trenle kısa bir yolculuk yapacağız. (eğer gezimiz tarihinde buharlı tren işlemezse, bu geziyi otobüsle yapabiliriz). Gezeceğimiz bölge, artık hemen hemen kaybolmuş olan bu sanayi kolunun anılarıyla dolu. Eski şeker fabrikası kalıntıları, depolar, köle barınakları, toprak ağalarının malikaneleri ve bunların kalıntıları, bu peyzajın parçalarını oluşturuyor. Manzarayı daha iyi görebilmek için, eskiden de tarlalarda çalışan köleleri gözetlemek için kullanılan yüksek kule Managa Iznaga’ya çıkacağız. Zaman uygun olursa buradaki restoranda yemek de yiyebiliriz. Öğleden sonra Trinidad’a dönüyoruz. Öğleden sonra Trinidad’ın sahil kesimine gidiyor ve enfes kumsalın ve berrak denizin tadını çıkarma imkanı buluyoruz. Şehirde kalıp, fotoğraf çekmek veya şehri kendi başlarına keşfetmek isteyenler dilerlerse kalabilirler. Sahildeki tatil otellerinden birinin kumsalından ve duşlarından yararlanabiliriz. Akşamüstü Trinidad’a dönüş. Akşam yemeğimiz yine yerel bir restoranda. Yemekten sonra yine kendimizi müzik ve dansın ritmine bırakabiliriz. Konaklama Casa’mızda.

24 Ekim Çarşamba : SANTA CLARA-HAVANA
Sabah kahvaltısından sonra bavullarımızla evlerimizden ayrılıyor ve Santa Clara’ya doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculukla varışın ardından şehir gezimize başlıyoruz. Burada önce, devrim kahramanı Ernesto Che Guevara’nın gerilla arkadaşları ile beraber ebedi uykusuna yattığı, turumuzun heyecanla beklenen kısmı Che Anıt Mezarı ve Müzesi ziyareti yapılacak, sonra da Che’nin kahramanlık öyküsünün yazıldığı mekan olan Tren Blindado’ya gidilecek. Öğle yemeğimizden sonra yola devam ediyor ve akşamüstü Havana’ya varıyoruz. Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama. Akşam yemeğinden sonra serbest olarak ünlü Tropicana Show’u izlemeye gidebiliriz. Konaklama Havana’daki otelimizde.

25 Ekim Perşembe : HAVANA-VİNALES VADİSİ-PİNAR  DEL RİO-HAVANA
Sabah kahvaltımızdan sonra tam gün Viñales vadisine ve Pinar del Rio’ya günübirlik harika bir gezi yapacağız. Bu günümüzde Küba’nın tütün ve puro üretimini yakından tanıyacağız. Tam gün olarak yapılacak turumuzda önce tütün tarlalarını gezecek, tütünün nasıl  yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio’daki Puro Fabrikası’nı ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Viñales Vadi manzarası seyrettikten sonra öğle yemeğini El Palenque restoranında yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra, Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel bir doğa içinde, sanatçı Leovigildo tarafından çizilmiş ve yeryüzünde yaşamın ve  insanlığın evrimini sembolize eden devasa bir yağlı boya tablo manzarası bizleri bekliyor. Akşamüstü Havana’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Havana’daki otelimizde. (Dileyenler akşam yemeğinden sonra bir gece kulübüne veya gece boyu yaşamın devam ettiği şehrin açık alanlarındaki kafe ve barlara gidebilirler)

26 Ekim Cuma : HAVANA
Bu günümüzü Havana’yı kendi başımıza keşfetmek için dilediğimiz gibi kullanabiliriz. Rehberimizin önerileri doğrultusunda dilersek münferit olarak, gerekse grup olarak, daha önce görmediğimiz şehir bölgelerini ve müzeleri görebilir, son alışverişlerimizi yapabiliriz. Gezi önerileri: Dünyanın en zengin sanat koleksiyonlarından birine sahip olan Güzel Sanatlar Müzesi, Malecon adlı sahil yolunda klasik Amerikan arabalarıyla gezi, eski şehrin canlı ara sokaklarında yürüyerek kaybolmaca, puro ve rom alışverişi, vb….

27 Ekim Cumartesi : HAVANA-İSTANBUL
Sabah saat 06.30’da havaalanına transfer oluyoruz. Check in ve pasaport işlemlerimizin ardından THY’nin TK 183 sefer sayılı uçuşuyla saat 09.20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 16 saatlik bir uçuşla 28 Ekim Pazar sabahı saat 09.00’da İstanbul’da oluyoruz. Turumuzun sonu. (Dönüş uçuşunda Caracas’da 1-1,5 saatlik kısa bir duraklamamız olacaktır.)

TUR FİYATI :

İki kişilik odada bir kişi :  2 350 Euro

Tek kişilik oda farkı       :      390 Euro  

 

Fiyata dahil olan hizmetler:

 • THY’nın belirtilen uçuşlarında ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm alan vergileri (şu anda ilan edilen fiyat üzerinden; THY bilet fiyatında artış yaparsa, bu fiyata yansıtılacaktır.)
 • Tüm tur boyunca grup büyüklüğüne uygun araçla programdaki tüm geziler (25 kişiden küçük gruba 34 kişilik, 26 kişiden itibaren 44 kişilik otobüs ile)
 • Havana’da 5 yıldızlı otelde 5 gece oda-kahvaltı konaklama, Trinidad’da yerel Küba evi “Casa” larda 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Havana’da otelde 2 akşam yemeği, Trinidad’da “Paladar” adı verilen özel restoranlarda bir akşam yemeği (alkollü ve alkolsüz içecekler hariç), Havana’da dışarıda bir akşam yemeği
 • Tüm tur boyunca İngilizce konuşan Küba’lı profesyonel rehber refakati ve Türkiye’den profesyonel Türk rehber refakati
 • Programdaki tüm geziler, müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • 6 öğlen yemeği (öğlen yemeğinde kişi başı bir bira veya soft içecek)
 • NOVITAS Turizm gezi bilgi kitapçığı
 • NOVITAS Turizm seyahat sırt çantası ve bavul isimliği
 • Yurtdışı seyahat sigortası (iptal teminatlı) 70 yaş üstüne sürprim uygulanır.

Not:  Acentamız, THY ile müşterilerimiz arasında aracı konumundadır. Havayollarının bu parkurda yapacağı herhangi fiyat değişikliği, tarife ve saat değişikliği havayolunu bağlamaktadır ve acentamız hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Trinidad’da kalınacak olan “özel ev”ler, yerel kolonyal mimaride yapılmış ve ailelerin kendi yaşam tarzına uygun evlerdir, ancak turistlerin konaklaması için uygun hale getirilmiştir ve gerekli konforu sunmaktadır. Bu evler en fazla 2-3 odada konaklama imkanı sunduğu için, grup aynı bölgede ve birbirine çok yakın olan 2-3 eve bölünecektir.

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Programda belirtilmeyen geziler ve müze girişleri
 • Her türlü bahşişler
 • 3 akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak içkiler (öğlen yemeklerinde kişi başı bir içecek dahildir)
 • Vize ücreti (yeşil pasaporta vize uygulanmamaktadır)
 • Gerekli durumda sigorta sürprimi

TUR İPTAL ŞARTLARI:

 • Tur başlangıcına 60 gün kalana kadar yapılan iptallerde:  Yatırılmış olan tur bedelinin tamamı iade edilir.
 • Tur başlangıcına 60-30 gün kalana kadar yapılan iptallerde:  Yatırılmış olan tur bedelinin %50’si iade edilir. Ceza olarak kesilen %50 için geçerli iptal nedenleri varsa sigorta devreye girer.
 • Tur başlangıcına 30 gün kalana kadar yapılan iptallerde:  Yatırılmış olan tur bedelinin tamamına   ceza uygulanır. Herhangi bir iade yapılmaz. Ceza olarak kesilen bedel için geçerli iptal nedenleri  varsa sigorta devreye girer.
[]
1
Step 1

Previous
Next

19/20 Ekim Cuma/Cumartesi :  İSTANBUL-HAVANA
Saat 22.30’da Atatürk havalimanında buluşma. Check in ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 183 sefer sayılı uçuşuyla saat 01.40’da Havana’ya hareket.  Geceyi uçakta geçiriyoruz.

20 Ekim Cumartesi : HAVANA
Yaklaşık 14 saatlik uçuşla yerel saatle 07.55‘de Havana’ya varış. Havana merkezindeki otelimize transfer. Check in mümkün olursa check in yapıyor, aksi halde bavullarımızı bırakarak doğruca Havana şehir gezimize başlıyoruz. Göreceğimiz yerler, Miramar bölgesi,
Art Deko ve modern mimari ile karışık Vedado bölgesi, kolonyal mimari tarzında düzenlenmiş Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asis gibi görkemli meydanlar yürüyerek görülecek ve eski sokaklar gezilecek. Tur sırasında kendimizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceğiz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar, ünlü yazar Ernest Hemingway’i hatırlatacak… Tıpkı Hemingway’in yaptığı gibi kısa bir mola vererek Mojito içebiliriz. Tur sırasında Tarihi Havana şehrini ve limanı panoramik olarak gören Morro kalesine gidecek ve burada bulunan La Divina Pastora restoranda öğlen yemeği yiyeceğiz. Unesco’nun koruma altına aldığı Eski Kent, adeta canlı bir müze gibidir. Gezimiz sırasında, Devrim Meydanı’nı, Devrim Müzesi’ni, katedral ve katedral meydanını, Obispo caddesini, Atatürk büstünü, Rom müzesini de göreceğiz. Yağlı boya tabloları ve el işlerini Almacenes San Jose pazarından satın alabiliriz.. Akşamüstü otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

21 Ekim Pazar : HAVANA
Sabah kahvaltısından sonra San Francisco de Paula kasabasına giderek buradaki geniş bir botanik bahçesi içinde yer alan Ernest Hemingway evini ziyaret ediyoruz. Müze haline getirilmiş olan evi gördükten sonra, ünlü yazarın ‘İhtiyar Adam ve Deniz’ adlı romanına esin kaynağı olan Cojimar balıkçı köyüne gidiyoruz. Burada köylülerin kendi aralarında para toplayarak yazar için yaptırdıkları büstünü görüyor ve yazarın en sevdiği yerlerden olan ‘La Terraza’ restoranda öğle yemeği yiyoruz. Buradaki resim atölyelerinden yağlıboya tablolar alabiliriz. Daha sonra Havana’ya dönüyoruz. Yolda bir rom fabrikası ziyaret edebilir ve rom üretimi hakkında bilgi alabilir ve rom satın alabiliriz. Havana’ya varışın ardından serbest zaman kullanabiliriz. Fotoğraf çekmek ve görmediğimiz yerleri görmek için fırsatımız var. Akşam yemeğimizi otel dışında Paladar adı verilen yerel ailelerin işlettiği ve gerçek Küba mutfağını tadabileceğimiz otantik restoranlardan birinde yiyeceğiz. Yemekten sonra istek üzerine Buena Vista Social Club Show’una gidebiliriz. (turumuz tarihinde gösteri varsa) Konaklama Havana’daki otelimizde.

22 Ekim Pazartesi :  HAVANA-TRİNİDAD
Sabah kahvaltımızdan sonra bavullarımızla birlikte otelimizden ayrılıyor ve Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üstünde Cienfuegos şehrinde kısa bir mola veriyoruz. 19. Yüzyılın en canlı ticaret limanı ve kültür merkezi olan bu kentte şehir meydanını, Malecon Bulvarını ve ünlü tenor Caruso’nun sahneye çıkmış olduğu tarihi Tomas Terry tiyatrosunu göreceğiz. Ardından yaklaşık bir saatlik bir yolculukla Küba’nın kolonyal tarihini en iyi yansıtan pitoresk şehri Tinidad’a varıyoruz. Tinidad’da tarihi şehir merkezini yürüyerek geziyor, kolonyal mimariyi, rengarenk evleri, güzel meydanları, şehir meydanındaki katedrali ve Cantero Sarayı’nı ve buradaki kent tarihi müzesini görüyoruz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda yiyor ve Afro-Cuban müziği yapılan bir mekanda yerel içki Canchanchara içerek keyifle müzik dinliyoruz. Daha sonra konaklayacağımız yerel mimariyi yansıtan Trinidad evlerine (Casa Particular) check in yapıyor ve bu rengarenk kentin sokaklarını, evlerini keşfetmek için serbest zaman kullanıyoruz. Akşam yemeğimiz yine yerel evlerde hizmet veren spesiyal bir restoranda enfes Küba yemekleriyle. Yemekten sonra Küba müziğiyle dans edebileceğimiz bir lokal olan “Casa de la Trova”ya gidebiliriz. Konaklama “Casa” mızda.

23 Ekim Salı : TRİNİDAD
Trinidad’da Casa’mızda alacağımız sabah kahvaltımızdan sonra tam gün programımız şöyle olacak: Kolonyal dönemde Küba’nın şeker kamışı tarımı yapılan en önemli bölgelerinden olan ve bugün UNESCO Dünya Miras Listesi’ne dahil olan “Valle de los Ingenios” vadisine bir gezi yapacağız. Önce buharlı trenle kısa bir yolculuk yapacağız. (eğer gezimiz tarihinde buharlı tren işlemezse, bu geziyi otobüsle yapabiliriz). Gezeceğimiz bölge, artık hemen hemen kaybolmuş olan bu sanayi kolunun anılarıyla dolu. Eski şeker fabrikası kalıntıları, depolar, köle barınakları, toprak ağalarının malikaneleri ve bunların kalıntıları, bu peyzajın parçalarını oluşturuyor. Manzarayı daha iyi görebilmek için, eskiden de tarlalarda çalışan köleleri gözetlemek için kullanılan yüksek kule Managa Iznaga’ya çıkacağız. Zaman uygun olursa buradaki restoranda yemek de yiyebiliriz. Öğleden sonra Trinidad’a dönüyoruz. Öğleden sonra Trinidad’ın sahil kesimine gidiyor ve enfes kumsalın ve berrak denizin tadını çıkarma imkanı buluyoruz. Şehirde kalıp, fotoğraf çekmek veya şehri kendi başlarına keşfetmek isteyenler dilerlerse kalabilirler. Sahildeki tatil otellerinden birinin kumsalından ve duşlarından yararlanabiliriz. Akşamüstü Trinidad’a dönüş. Akşam yemeğimiz yine yerel bir restoranda. Yemekten sonra yine kendimizi müzik ve dansın ritmine bırakabiliriz. Konaklama Casa’mızda.

24 Ekim Çarşamba : SANTA CLARA-HAVANA
Sabah kahvaltısından sonra bavullarımızla evlerimizden ayrılıyor ve Santa Clara’ya doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculukla varışın ardından şehir gezimize başlıyoruz. Burada önce, devrim kahramanı Ernesto Che Guevara’nın gerilla arkadaşları ile beraber ebedi uykusuna yattığı, turumuzun heyecanla beklenen kısmı Che Anıt Mezarı ve Müzesi ziyareti yapılacak, sonra da Che’nin kahramanlık öyküsünün yazıldığı mekan olan Tren Blindado’ya gidilecek. Öğle yemeğimizden sonra yola devam ediyor ve akşamüstü Havana’ya varıyoruz. Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama. Akşam yemeğinden sonra serbest olarak ünlü Tropicana Show’u izlemeye gidebiliriz. Konaklama Havana’daki otelimizde.

25 Ekim Perşembe : HAVANA-VİNALES VADİSİ-PİNAR  DEL RİO-HAVANA
Sabah kahvaltımızdan sonra tam gün Viñales vadisine ve Pinar del Rio’ya günübirlik harika bir gezi yapacağız. Bu günümüzde Küba’nın tütün ve puro üretimini yakından tanıyacağız. Tam gün olarak yapılacak turumuzda önce tütün tarlalarını gezecek, tütünün nasıl  yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio’daki Puro Fabrikası’nı ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Viñales Vadi manzarası seyrettikten sonra öğle yemeğini El Palenque restoranında yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra, Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel bir doğa içinde, sanatçı Leovigildo tarafından çizilmiş ve yeryüzünde yaşamın ve  insanlığın evrimini sembolize eden devasa bir yağlı boya tablo manzarası bizleri bekliyor. Akşamüstü Havana’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Havana’daki otelimizde. (Dileyenler akşam yemeğinden sonra bir gece kulübüne veya gece boyu yaşamın devam ettiği şehrin açık alanlarındaki kafe ve barlara gidebilirler)

26 Ekim Cuma : HAVANA
Bu günümüzü Havana’yı kendi başımıza keşfetmek için dilediğimiz gibi kullanabiliriz. Rehberimizin önerileri doğrultusunda dilersek münferit olarak, gerekse grup olarak, daha önce görmediğimiz şehir bölgelerini ve müzeleri görebilir, son alışverişlerimizi yapabiliriz. Gezi önerileri: Dünyanın en zengin sanat koleksiyonlarından birine sahip olan Güzel Sanatlar Müzesi, Malecon adlı sahil yolunda klasik Amerikan arabalarıyla gezi, eski şehrin canlı ara sokaklarında yürüyerek kaybolmaca, puro ve rom alışverişi, vb….

27 Ekim Cumartesi : HAVANA-İSTANBUL
Sabah saat 06.30’da havaalanına transfer oluyoruz. Check in ve pasaport işlemlerimizin ardından THY’nin TK 183 sefer sayılı uçuşuyla saat 09.20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 16 saatlik bir uçuşla 28 Ekim Pazar sabahı saat 09.00’da İstanbul’da oluyoruz. Turumuzun sonu. (Dönüş uçuşunda Caracas’da 1-1,5 saatlik kısa bir duraklamamız olacaktır.)