[vc_row type=”vc_default”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text][acf_gallery_slider acf_field=”gallery” design=”design-1″ slider_height=”400″][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_row_inner][vc_column_inner css=”.vc_custom_1501618538763{background-color: #bed3ca !important;}”][vc_column_text]

Tur Kodu : NVT-YI-36

Sezon : 2020

Tur Tarihleri :

23-26 Nisan / 29 Ekim-01 Kasım 2020

 

[/vc_column_text][vc_column_text el_id=”fff” el_class=”ente”]2.250 TL[/vc_column_text][vc_column_text]

[fc id=’7′ type=’popup’ button_color=’#bed3ca’ font_color=’#000000′]Bu Turu Değerlendir[/fc]

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1503081839766{margin-top: -20px !important;}”][rating_form id=”2″][/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space height=”8px”][vc_column_text][fc id=’6′ type=’popup’ button_color=’#f2dc9f’ font_color=’black’]Rezervasyon Yap[/fc][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

[slidingtabs id=”30″]

1. GÜN : İSTANBUL – İZMİR – MANİSA – SALİHLİ
Saat 06.00’da Pegasusus Havayolları kontuarı önünde buluşma. Check in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın saat 07.25’deki uçuşuyla İzmir’e hareket. Saat 08.40’de varışın ardından bizi bekleyen tur aracımızla buluşuyor ve Manisa’ya doğru yola çıkıyoruz. İki saate yaklaşan bir yolculuktan sonra Manisa’yı gezmeye başlıyoruz. Osmanlı’nın bu önemli şehzadeler şehrinde göreceğimiz yerler: Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Hafsa Sultan için yaptırılan Sultan Camii ve Külliyesi, Hatuniye Camii ve Kurşunlu Han, Mimar Sinan’ın son eserlerinden Muradiye Camii ve caminin medrese bölümünde bulunan Manisa Müzesi, muhteşem ahşap minberi ile ünlü beylikler dönemi eseri Ulu Cami. Öğle yemeğinde Manisa’ya özgü meşhur Manisa kebabını yeme imkanımız var. Öğle yemeğinin ardından Spil Dağı eteklerinde bulunan, İlyada Destanında adı geçen, çocuklarını kaybeden mitoloji figürü Niobe’yi sembolize ettiğine inanılan “Ağlayan Kaya” yı görmek ve  hikayesini dinlemek için Spil Dağı eteklerine gidiyoruz. Daha sonra Mevlevilik tarihinde önemli bir yere sahip Manisa Mevlevihanesini geziyoruz. Ardından Salihli’ye doğru yolumuza devam ediyor ve Salihli’deki termal otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Salihli’deki otelimizde.

2. GÜN : SARDES – GÖLCÜK – BOZDAĞ – BİRGİ – ÖDEMİŞ
Harika bir doğa içinde yer alan termal otelimizde dinlenmiş olarak kalkacağımız bu günümüzde, zevkli ve kültür ve tarih dolu bir çevre gezisi yapacağız. Önce Lidya Krallığının başkenti olan Sardes’e yöneliyoruz. Antik kentten kalanları ve restore edilmiş olan etkileyici yapıları detaylı olarak geziyoruz: jimnazyon, hamam, tiyatro, Artemis tapınağı, sinagog, Bizans surları ve kilisesi…Ardından Lidya Krallığının mezar tümülüslerinin yer aldığı çok büyük ve gözalıcı eserleri olan Bintepe Tümülüsleri’ni görüyoruz. Sardes gezimizin ardından güneye doğru hareket ediyor, doğa harikası Bozdağ ve Gölcük’ten geçerek tarihi Birgi ve Ödemiş kasabalarını ziyaret ediyoruz. Burada öğle yemeğimizi alabiliriz. Birgi’de Ağa han ödüllü Çakırağa Konağı’nı ziyaretten sonra Tire’ye gidiyor ve yöre buluntularının sergilendiği müzeyi geziyoruz. Tire’de sokak aralarını dolaşıyor ve ahşap evleri fotoğraflıyoruz. Akşamüstü Selçuk’a doğru yola devam ediyor ve Selçuk’daki konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Selçuk’ta….

3. GÜN : SELÇUK – EFES – MERYEMANA – ŞİRİNCE
Sabah kahvaltısının ardından tam gün Efes ve Selçuk gezilerimiz için hareket ediyoruz. Önce Selçuk’taki Ayasuluk tepesine gidiyor, burada Aziz Jan’ın ( Hazreti Meryem’le birlikte Efes’e gelmiş olan havari Johannnes) gömülü olduğuna inanılan yerde mezarının üzerinde yapılmış olan bazilikanın kalıntılarını görüyoruz. (burası Papa VI. J.Paul tarafından Aziz Jan’ın mezarı olarak takdis edilmiştir) Daha sonra  Efes antik kentinden çıkarılan çok sayıda eserin sergilendiği Efes Müzesi’ni ayrıntılı bir biçimde geziyoruz. Ardından Efes antik kentine giriyor ve burada üst kapıdan başlayarak detaylı biçimde şehri bir baştan bir başa geziyoruz. Gezimiz sırasında göreceklerimiz: Yukarı Pazar yeri, hamamlar, Prytaneion (Belediye sarayı), Bouleterion (Meclis binası, Küretler caddesi, Domitian Tapınağı, Hadrian Tapınağı, Celsus Kitaplığı, Tiyatro binası, Liman agorası, Liman cimnazyumu, vd. (Yamaç Evleri, isteyen misafirlerimiz opsiyonel olarak gezebilirler). Gezimizin sonunda öğle yemeği molası veriyor, öğleden sonra Meryem Ana Evi’ni görmek üzere Bülbül Dağı’na çıkıyoruz. İnişten sonra ise Seçuk’un sevimli beldesi Şirince köyüne yöneliyoruz. Anadolu’da mimari karakterini en iyi korumuş olan ve turizm sayesinde çok iyi korunan bu şirin Rum köyünde serbest zaman kullanıyoruz. Köyün restore edilmiş olan kilisesini gezebilir, birbirinden güzel sokaklarında yürüyebilir, bol bol fotoğraf çekebilir, şirin kahve ve çay bahçelerinde oturabilir ve her yerde satılan yöresel ürünlerinden satın alabiliriz. Daha sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Selçuk’daki otelimizde.

4. GÜN : BERGAMA –  AYVALIK – İSTANBUL
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden bavullarımızla çıkış yapıyoruz ve kuzeye doğru yöneliyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuktan sonra Bergama’ya varıyoruz. Önce Akropol tepesine çıkarak burada buluna antik kent kalıntılarını görüyoruz. Daha sonra aşağıya inerek tarihi kasabanın sevimli sokaklarını geziyor ve öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra kısa bir geziyle Asklepion’u da  (antik dünyanın en önemli sağlık merkezlerinden biri, özellikle ruhsal hastalıkların tedavi edildiği çok önemli bir merkez) görüyor ve Ayvalık’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Akşamüstü gün batımına karşı bir çay molası vereceğimiz Ayvalık’tan ayrılıp doğruca Edremit  havalimanına gidiyoruz. Check in işlemlerimizden sonra Pegasus havayollarının saat 21.15’daki uçuşuyla  İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 22.10’da varış. Turumuzun sonu.