KONYA’DAN AKDENİZ’E
{"slide_to_show":"1","slide_to_scroll":"1","autoplay":"true","autoplay_speed":"3000","speed":"300","arrows":"true","dots":"true","loop":"true","nav_slide_column":5,"rtl":"false"}

Tur Kodu : NV-YI-53

Sezon : 2020

Tur Tarihleri :

03-07 Haziran / 14-18 Ekim 2020

 

1.950 TL

Bu Turu Değerlendir

Rezervasyon Yap

1.gün : İSTANBUL – KONYA

Saat 06.30’da Sabiha Gökçen havalimanında buluşma. Check in işlemlerinin ardından, Pegasus Havayolları’nın 07.50 uçuşuyla saat 09.05’de Konya’da oluyoruz. Şehre transferimizin ardından gezimize başlıyoruz: Mevlana Müzesi, Alaaddin Camii, Koyunoğlu Müzesi, İnce Minare Müzesi, Karatay Müzesi. Akşamüstü Konya’ya 20 dakika mesafedeki eski Rum yerleşmesi olan Sille köyüne keyifli bir gezi yapıyoruz. Burada çok iyi durumda kalmış ola ve freskleriyel etkileyen Aya Elena kilisesini görüyor ve köy içindeki otantik restoranda bir çay-kahve molası veriyoruz. Konya’ya dönüş. Otelimize yerleşme ve konaklama.

2.gün : KONYA – EREĞLİ – KARAPINAR – KONYA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Konya’nın doğusunda bulunan tarih ve doğa harikalarını göreceğimiz çevre gezimize başlıyoruz: Ereğli Hitit Anıtı (İvriz kabartması), Karapınar Çıralı göl, Acı Göl, Meke Gölü ve obruklar. Öğleden sonra Çumra yakınındaki, Anadolu’da Neolitik dönemin en önemli yerleşim birimi olan ve Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde bulunan buluntularıyla bu döneme ışık tutan Çatalhöyük yerleşimini görüyoruz. Akşamüstü Konya’ya dönüş ve konaklama.

3.gün : KONYA – BEYŞEHİR – KARAMAN

Sabah kahvaltımızın ardından tam gün çevre gezisi: Beyşehir Yaka Manastır Milli Parkı, Beyşehir Gölü, Eşrefoğlu Cami, Fasıllar Anıtı . Karaman’a doğru yola devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Karaman’da otelimizde.

4.gün : KONYA – KARAMAN – ERMENEK

Sabah kahvaltısının ardından  Karaman Müzesi’ni ziyaret edip, şehirden ayrılıyor ve  Binbir Kilise denen civardaki kalıntıları ziyaret ediyoruz. Yola devamla Ermenek’e varıyoruz. Yemek ve konaklama Ermenek’teki otelimizde.

5.gün : ERMENEK – SİLİFKE – MERSİN – ADANA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Ermenek içinde kısa bir gezi yapıyoruz: Tol Medrese, Akça Mescit Cami göreceğimiz yerler. Ermenek’ten ayrıldıktan sonra  yönümüzü güneye doğru çeviriyor, Mut ilçesine ulaştıktan sonra, tekrar biraz kuzeye kıvrılarak, eşsiz bir doğa içinde çok etkileyici bir konumda yer alan Alahan Manastırı’na tırmanıyoruz.  Bu eşsiz konumdaki ve çok iyi durumda ayakta kalmış olan Bizans manastırını gördükten sonra Silifke yönünde yolumuza devam ediyoruz. Kızkalesi yakınlarında Akdeniz kıyısında enfes taze balıklarla bir öğle yemeği yiyor öğleden sonra Tarsus’ta bir gezi molası veriyoruz: Ünlü Paulus Kuyusu’nu ziyaret ediyor ve restore edilmekte olan tarihi şehir merkezini yürüyerek dolaşıyor Kleopatra kapısını da görüyoruz.. Ardından Adana Havaalanına transfer oluyoruz Pegasus HY’nın 19.40 uçuşuyla İstanbul’a hareket. Saat 21.10’da İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına varış. Turumuzun sonu.

 

Tur fiyatı:
İki kişilik odada bir kişi fiyatı  :  1 950 TL + uçak bileti
Tek kişi farkı                             :     185 TL   

 

Fiyata dahil olan hizmetler :

*Grup sayısına göre lüks klimalı otobüs, midibüs veya minibüsle programdaki tüm geziler

*Yarım pansiyon konaklama

*Profesyonel rehberlik hizmeti

*Dini mekanlara verilen bahşiş ve bağışlar

*Zorunlu seyahat sigortası

*KDV

 

Fiyata dahil olmayan hizmetler  :   

*İstanbul-Konya/Adana-İstanbul uçak biletleri

*Öğle yemekleri ve yemeklerde alınanan içecekler

*Müze ve ören yerleri girişleri için bir yıl geçerli Müze kart almanızı tavsiye ederiz

*Sabiha Gökçen havaalanı transferi istenirse (gidiş-dönüş) talebe göre ayrıca fiyat verilecek

 

Bu turumuz, farklı iklim koşulları gösteren bir coğrafyada yapılmaktadır. Özellikle gece-gündüz ısı farkları büyüktür. Bu nedenle, yanınıza her türlü ısıya uygun ve üst üstü giyip çıkarmaya uygun giysiler almalısınız. Gezimiz, yer yer hafif zorlukta doğa yürüyüşü içermektedir. Bu yüzden, doğa yürüyüş ayakkabısı ya da doğada yürümeye uygun spor ayakkabısı, eşofman ve benzeri rahat giysiler giyilmelidir. Fotoğraf  makinesi, zorunlu kullandığınız ilaçlarınızı almayı unutmayınız. Çok sayıda cami ziyareti olduğundan, başörtüsü ve yedek çorap alınması tavsiye edilir.

 

 

[]
1
Step 1

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Bu turumuz, çok ilginç oldukları halde, ne yazık ki, sıkça kullanılan popüler yol güzergahlarında olmadıkları için kolayca gidilemeyen, gizli kalmış kültür zenginliklerimizden bazılarını siz gezi dostlarına tanıtmak amacıyla planlanmıştır.